Zakres Pozowania

Głównie na sesji zdjęciowej wykonuję portrety z elementami nagości zakrytej (lub glamour/sensual). Niemniej jednak nie stawiam sobie jakichkolwiek granic jeśli chodzi o zakres pozowania, jestem zdania, że wszystkiego trzeba spróbować, by sprawdzić. Jestem też otwarty na propozycje modelki.

By przybliżyć nieco zakresy pozowania, opiszę je krótko, by ułatwić wybór. Wiele zakresów się pokrywa, czy też w jakimś stopniu zazębia. Nazwy zakresów nie są dla wszystkich jednakowo jednoznaczne, ale nie będę wdawał się w dyskusje. Opiszę co dla mnie oznaczają, na moich sesjach.

 

 

Portret – głównym tematem zdjęcia jest człowiek, wraz z jego emocjami, czy też zajęciem. Umówmy się, że są to zdjęcia modelki całkowicie ubranej.

Beauty – przedstawiona jest uroda modelki, makijaż, fryzura, cera. Dość często modelka występuje w biżuterii.

Glamour – przedstawiona jest modelka w bardzo atrakcyjny sposób, często występująca w bieliźnie, lub w ubraniu, ale bez bielizny, podkreślając jej seksualność. Dość ważne jest ukazanie emocji.

Fashion – fotografia mody : ubrania, buty, oraz wszelkie dodatki

Bielizna / Sesja Buduarowa – zdjęcia w bieliźnie, gustowne ze smakiem

Nagość zakryta – na tego typu fotografii modelka nie jest ubrana, ale wszelkie miejsce intymne ma zakryte, bądź też znajdują się w głębokim cieniu

Akt – skupiamy się tutaj na ukazaniu piękna ludzkiego ciała, ale bez wulgarnych ujęć

Sensual – coś zbliżonego do Glamour, ale z nieco większym nastawianiem na ukazanie emocji, spojrzenia, gestu, delikatności

Stylizacja – tutaj bardzo ważny jest strój modelki, raczej nietypowy. Począwszy od np. sukni „bajkowych”, skończywszy na ciemnych, mrocznych, gotyckich ujęciach z zastosowaniem np. czarnych gorsetów. Wizaż/makijaż również odgrywa tutaj kluczową rolę.

Zakres pozowania jest uzależniony od miejsca sesji. Trudno wyobrazić sobie modelkę w sukni wieczorowej i w szpilkach np. w lesie, a strój kąpielowy raczej założymy na sesję na plaży czy też basenie.

 

zdjęcia buduarowe

Sesja Buduarowa

Szerszy opis zdjęć buduarowych

zdjęcia portretowa

Sesja Portretowa

Więcej informacji na temat zdjęć portretowych